Warsztaty astronomiczne dla nauczycieli

Nauczycieli szkół średnich (liceum, gimnazjum, technikum, ...) zapraszamy na warsztaty astronomiczne realizowane w ramach projektu Wygasz. Tematem warsztatów jest zanieczyszczenie światłem - jeden z najbardziej interdyscyplinarnych tematów w nauce. Pogram warsztatów obejmuje wykłady i zajęcia obserwacyjne, dzięki którym uczestnicy dokładnie poznają problem zanieczyszczanie światłem i nauczą się jak je mierzyć metodami astronomicznymi. Zdobyta w trakcie warsztatów wiedza i umiejętności oraz dostarczone przez nas materiały edukacyjne umożliwią nauczycielom przeprowadzenie interesujących zajęć dla uczniów w swoich szkołach. Nauczyciele po ukończeniu warsztatów otrzymają certyfikat, który upoważnia ich do korzystania z Pracowni Dydaktyczno-Obserwacyjnej. Pracownia ta, utworzona w ramach projektu Wygasz w osadzie Orle (Izerski Park Ciemnego Nieba, Góry Izerskie), wyposażona jest sprzęt niezbędny do zajęć edukacyjnych z tematu zanieczyszczenie światłem.

Warsztaty astronomiczne dla nauczycieli odbędą się w dniach 28-30 marca 2014 w Grabownicy koło Milicza (gmina Krośnice). Zapisy na warsztaty będziemy prowadzić od 7 lutego do 7 marca. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Maksymalna ilość uczestników wynosi 15. Ramowy plan zajęć warsztatowych podamy wkrótce.

Projekt Wygasz realizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Ścieżki Kopernika” w woj. dolnośląskim ze środków finansowych na naukę projektu systemowego „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Więcej informacji na temat projektu Wygasz dostępnych jest na serwisie internetowym projektu.